Bakıda Şəhidlər xiyabanında qeyri-etik videolar çəkərək həmin videogörüntünü sosial şəbəkələrdə paylaşan Səudiyyə Ərəbistanının üç vətəndaşı - Alzaman Mahdi Ali, Alghabr Mohammad Hussain və Alghabr Mahdi Mohammadin cəzası 2 ildən 6 aya endirilib.Citypost.az-ın məlumatına görə, bu barədə Bakı Apellyasiya Məhkəməsi qərar verib.Təqsirləndirilən şəxslərin vəkillərindən biri Rüfət Bədirli "Report"a deyib ki, onlara təyin edilən 6 ay cəzanın müddəti sabah bitir.Onun sözlərinə görə, təqsirləndirilən şəxslər azadlığa buraxıldıqdan sonra ölkələrinə deportasiya olunacaqlar:"Səbail Rayon Məhkəməsinin hökmü azadlıqdan məhrumetmə cəzasının müddəti hissəsində dəyişdirilib, cəzanın müddəti 6 ay müəyyən edilib. Təqsirləndirilən şəxslərə ölkə hüdudlarından kənara məcburi çıxarılma növündə təyin edilən əlavə cəza hissəsində isə hökm dəyişdirilmədən saxlanılıb".Xatırladaq...
Xamenei minlərlə təbrizli ilə görüşdü
Şərqi Azərbaycan əyalətindən cəmiyyətin müxtəlif təbəqələrini təmsil edən minlərlə insan çərşənbə axşamı səhər İranın ali lideri Seyid Əli Xamenei ilə görüşüb.Ciytpost.az İran KİV-nə istinadən xəbər verir ki, görüş 18 fevral 1978-ci ildə Təbriz əhalisinin Şah rejiminə qarşı tarixi qiyamının ildönümü ərəfəsində baş tutub.Görüş Təbriz əhalisnin İran İslam İnqilabındakı tarixi rolunu anma tədbirləri çərçivəsində keçirilib. (MODERN.AZ)
17 Fevral 2026 14:51
Uraldakı Azərbaycan diasporunun keçmiş liderinə 23 il həbs cəzası istənilib.Citypost.az xəbər verir ki, dövlət ittihamçısı iki cinayətdə ittiham olunan Uraldakı Azərbaycan diasporunun keçmiş lideri Şahin Şıxlinski üçün 23 il həbs cəzası istəyib.Təhlükəsizlik qüvvələrindəki mənbəyə istinadən xəbər verir ki, cinayət işi yekunlaşmaq üzrədir və Sverdlovsk Vilayət Məhkəməsində yekun çıxışlar olur.Şahin Şıxlinski, Səfərov qardaşları (5 nəfər) və Şücayəddin Rəcəbovla birlikdə mühakimə olunur. (MODERN.AZ)
17 Fevral 2026 14:49
Bakı şəhəri Lev Tolstoy küçəsində yaşayış binasında baş verən yanğın tam söndürülüb.Citypost.az xəbər verir ki, bunu FHN-nin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin rəis müavini polkovnik Taleh Babayev jurnalistlərə açıqlamasında deyib.Onun sözlərinə görə, ilkin məlumata əsasən, bir nəfər xəsarət alıb, 6 nəfər tüstülü zonadan təxliyə edilib.FHN rəsmisi bildirib ki, bina taxta konstruksiyadan ibarət olduğu üçün yanğın söndürülmə işlərində çətinliklər olub:"Hazırda yanğın məhdudlaşdırılıb. Əraziyə ümumilikdə 5 yanğın avtomobili, 27 nəfər şəxsi heyət cəlb olunub" (Report)