Tramp və Harris iki əsas ştatda bərabər populyarlıq qazanırlar
Dünya 01 Noyabr 2024, 19:31
ABŞ-da Respublikaçılar Partiyasından prezidentliyə namizəd Donald Tramp və onun Demokratlar Partiyasından rəqibi Kamala Harris CNN-in keçirdiyi ictimai rəy sorğusunun nəticələrinə görə, Cənubun iki əsas ştatı olan Corciya və Şimali Karolinada eyni üstünlük təşkil edirlər.
Citypost.az bu barədə Reuters.com-a istinadən xəbər verir.
Corciya ştatında respondentlərin 48%-i Trampa səs verməyə hazırdır, 47%-i Harrisə üstünlük verib. Şimali Karolinada isə hazırkı vitse-prezident Harris Ağ Evin keçmiş rəhbərini 48%-dən 47%-ə qədər qabaqlayıb.
CNN-in qeyd etdiyi kimi, 2008-ci il seçkilərində Demokrat Barak Obamanı kiçik fərqlə dəstəkləyən Şimali Karolina seçiciləri son üç prezident seçkilərində Respublikaçılara səs veriblər. 2020-ci ildə Gürcüstanda Ağ Evin hazırkı lideri Co Bayden Trampı 1 faizdən az qabaqlayaraq, 1992-ci ildə Bill Klintondan sonra ştatı qazanan ilk demokrat oldu.
Sorğu 23-28 oktyabr tarixləri arasında onlayn və telefon vasitəsilə aparılıb. Gürcüstanda 732, Şimali Karolinada isə 750 seçici var idi. Statistik səhv 4,5 faiz bəndi təşkil edib.
Moskvaya PUA hücumu olub
Ukrayna Ordusu Rusiya paytaxtına PUA-larla hücum edib.Bu barədə Moskva meri Sergey Sobyanin bildirib.O, Moskva istiqamətində uçan 4 pilotsuz uçuş aparatının vurulduğunu açıqlayıb.PUA-ların Moskva vilayəti ərazisində vurulduğu bildirilib.