Bu günün valyuta məzənnələri
İqtisadiyyat 17 Fevral 2026, 09:28
Azərbaycan Mərkəzi Bankı bu günün valyuta məzənnələrini açıqlayıb.
CityPot.az-ın məlumatına görə, fevralın 17-də ABŞ dollarının məzənnəsi dəyişməyərək 1,7000 manat, Türkiyə lirəsi 0,0389 manat təşkil edib. Avro 2,0130 manatadək ucuzlaşıb, Rusiyanın 100 rublu isə 2,2112 manata kimi bahalaşıb.
Qızılın qiyməti 5 000 dollardan aşağı enib
Əmtəə bazarlarında qızılın bir troya unsiyası (31,1 qram) üzrə fyuçerslərin qiyməti azalıb.CityPost.az birja məlumatlarına istinadən xəbər verir ki, Nyu-Yorkun COMEX əmtəə birjasında qızılın bir troya unsiyası üzrə 2026-cı ilin aprel fyuçerslərinin qiyməti 0,94% azalaraq 4 967,35 ABŞ dollarına bərabər olub.COMEX-də gümüşün bir unsiyası üzrə 2026-cı ilin mart fyuçerslərinin qiyməti də 1,96% azalaraq 75,055 ABŞ dolları olub.
17 Fevral 2026, 09:26
Azərbaycan Mərkəzi Bankı bu günün valyuta məzənnələrini açıqlayıb.CityPot.az-ın məlumatına görə, fevralın 10-da ABŞ dollarının məzənnəsi dəyişməyərək 1,7000 manat, Türkiyə lirəsi 0,0390 manat təşkil edib. Avro 2,0243 manatadək bahalaşıb, Rusiyanın 100 rublu isə 2,2016 manata kimi ucuzlaşıb.