Döyüşə getdi,evini ermənilər dağıtdı – Gəncədən şikayət var
Müsahibələr 11 Oktyabr 2024, 12:59
Vətən müharibəsi dövründə Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri olan Gəncənin Ermənistan Silahlı Qüvvələri tərəfindən növbəti dəfə raket hücumuna məruz qalmasından dörd il ötür.
2020-ci ilin oktyabrın 11-də gecə saat 02.00 radələrində şəhərin mərkəzi düşmənin ballistik raket hücumuna məruz qalıb.
Qeyd olunan hücum zamanı vətəndaşlara ciddi ziyan dəyib.
CityPost.az xəbər verir ki,həmin hücumdan əziyyət çəkən vətəndaşların bir qismi bu günə qədər aidiyyatı qurumlardan kömək ala bilməyib. Həmin  şəxslərdən biri də Gəncə şəhəri,Ağa Sultanov küçəsi ev 2 ünvanında yaşayan  Vətən Müharibəsi iştirakçısı Abdullayev Cahangir Rizvan  oğludur. O, 44 günlük Vətən Müharibəsinə könüllü olaraq  yollanıb və bir sıra istiqamətdə gedən döyüşlərdə iştirak edib.Göstərdiyi xidmətlərə görə “Suqovuşanın azad edilməsi” və “Vətən müharibəsi iştirakçısı” medalları ilə təltif olunub.
Cahangir Abdullayev şikayətinə səbəb ermənilərin hücumu zamanı dağıdılmış evinin bu günə qədər təmir edilməməsidir.
“Ermənilərin Gəncəyə hücumu zamanı bizim evimiz də ciddi zədə görüb.Həmin hücum zamanı mən döyüşlərdə olmuşam.Anam ilsult keçirdiyi üçün xəstəxanaya düşmüşdü.Həmin vaxtda böyük əmim də rəhmətə getdi.Ailəmizin başı əmimin  yasına və anamın xəstəliyinə qarışdığı üçün evə gələ bilməmişdi.Bu səbəbdən də komissiya əraziyə baxış keçirən zaman biz evdə olmamışdıq.Daha sonra bizə dəymiş ziyanın ödənişi üçün müraciət etsək ki,kömək edən olmadı”,-deyə şikayətçi bildirib.
Müharibə iştirakçısı məmurlarla görüşə bilmir...
Vətən uğrunda döyüşlərə qatılan gənc bildirir ki, bu gün qarşılaşdığı problemlə əlaqədar vəzifəli şəxslərlə görüşmək istəsə də onların şəxsən qəbuluna düşə bilmir. Onu ya köməkçilər,ya da dəftərxana işçiləri qəbul edir.Nəticə isə göz qabağındadır. Cahangir Abdullayev bildirir ki,məsələ ilə bağlı Baş Nazirin müavini Şahin Mustafayevin qəbuluna yazılsalar da onu köməkçi qəbul edib.
“Avqust ayının 5-də Şahin Mustafayevin köməkçisinin qəbulunda olduq.Mənə dedilər ki, ev kimin adınadırsa,o da gəlməlidir.Anam insult keçirdiyi üçün onu Bakıya gətirmək çətin idi. Buna baxmayaraq əziyyətlə də olsa anamı da qəbula gətirdim.Amma bütün bunların nəticəsi olmadı.Bu günə qədər evimizə gəlib baxan,akt tərtib edən olmayıb”,-deyə  şikayətçi  bildirib.
Cahangir Abdullayevin sözlərinə görə,məsələ ilə bağlı deputatlarından kömək almaq istəsə də,onları da tapa bilməyib.
Qeyd edək ki, Gəncə şəhərindən olan deputatlar Naqif Həmzəyev və Musa Quliyevdir.
CityPost.az məsələ ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi və Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyəti ilə əlaqə saxlamaq istəsə də telefon zənglərinə cavab verən olmadı.Məsələni diqqətdə saxlayacağıq.
Qeyd edək bu mövzuda saytımıza bir neçə şikayət daxil olub.CityPost.az yaxın zamanda digər müraciətləri də işıqlandıracaq.